להזמנות 077-7298417
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
בלוג

הטרנד הכי מטורלל אי-פעם לאירועים

 

לפני כמה שנים התחילו מנתח פלסטי מפורסם בניו-יורק להציע זריקות של תמיסת סליין (תמיסת מלח בדומה לזה של אמפולות אינפוזיה) לתוך השדיים כדי לספק הגדלת חזה למשך 24 שעות, שאותו כינו InstaBreast. מאז הפך ההליך לטרנד שיצא משליטה במקומות מסוימים בעולם, בעיקר בארה"ב.

הגדלת חזה לאירועים

האופנה המשונה הזו מחכה להיות מאושרת על ידי ה- FDA, סוכנות המזון והתרופות האמריקאית, שאחראית לאישור כמעט כל דבר שאנחנו מכניסים לגוף שלנו או משתמשים בו לצרכי רפואה (גם ישראל נושאת עיניה ל-FDA כמקור סמכות). בינתיים, לא זוהה הרבה במונחים של סיכונים וסיבוכים אפשריים.

המשוגעות לדבר נוהגות לעבור את ההליך לפני אירוע גדול או מסיבה נחשקת, כדי להרגיש יותר אטרקטיביות. לפיכך עליהן לקבל את זריקת תמיסת הסליין זמן קצר לפני האירוע. תוך 20 דקות בסך הכול הן יכולות להיכנס לחזייה גדולה משמעותית ולעלות לרחבת הריקודים כשמרכז הכובד שלהן נוטה קדימה מעט יותר מהרגיל. לחלקנו זה בטח נשמע כמו טירוף גמור ולחלקנו דווקא מוצר נחשק. בכל מקרה, כל מי שכבר נמצאת עם הארנק ביד בדרך למנתח הפלסטי הקרוב לביתה, יפתיע אותך לדעת שההליך המטורלל הזה לא שונה כל כך מהגדלת חזה דה פקטו כשזה מגיע למחיר, ונע בין 8000-3000 ש"ח. אל תשכחו שמי שמבצעים את זה הם מנתחים פלסטיים שזמנם אינו בא בזול.

 

בסוף המסיבה נגמרת

מה אומרים מנתחים פלסטיים על הטרנד? כירורגים מסוימים טוענים שהזריקות מעניקות למטופלים תחזית טובה לגבי התוצאות של הגדלת חזה כירורגית. מנתחים פלסטיים אחרים אמרו כי הזריקות אינן מספקות חיזוי טוב משום שהזרקה מי סליין לא יכולה לחקות את הדרך שבה שתל אנטומי ייראה מתחת לשריר החזה.

ברור מה הסיבה לעבור את ההליך, כי מי לא רוצה חזה גדול ומלא? אז עד שה-FDA יחזרו אלינו עם מסכנות סופיות, מה בכל זאת אפשר לספר על סיכונים וסיבוכים אפשריים?

המילוי הזמני עלול להשפיע על הצורה הקבועה של השד ולהותיר אותו עם מרה קצת יותר מרוקן, עקב מתיחת העור.

סיכוני בטיחות של ממש, כאמור, עדיין לא ידועים למעשה, ה-FDA עדיין לא אישר את השימוש של מלוחים להגדלת החזה. זה לא אומר שהזריקות לא בטוחות, פשוט עוד לא יודעים. הנזק הכלכלי של השיגעון הזה די ברור...8000 ₪ בשביל 24 שעות (במקרה הטוב) של הגדלת החזה זה 333 ₪ לשעה. לחלוטין לא בהישג ידם של רובנו.

 

לאירועים או שלא לאירועים זאת השאלה?

בשורה התחתונה הקונצנזוס הכללי לגבי השיגעון של הגדלת חזה זמנית הוא שכדאי לבצע אותו בתבונה – לא יותר מפעם או פעמיים. ולעשות את זה כאמצעי לסייע למטופלות שרוצות לבדוק אפשרות של הגדלת חזה כירורגית איזה גודל שתל הכי יתאים להן.

באופן כללי, אין סימן לכך ש"הגדלת חזה לאירועים" מהסוג הזה הולך לרדת בקרוב מבמת ההיסטוריה. לעומת זאת גם לא עושה רושם שזה יהפוך לדבר שגרתי שנתחיל לראות במסיבות בכל העיר. לא ברור בכלל אם ישנם רופאים בישראל שמציעים את הטיפול, אבל מי שרוצה להגדיל את החזה שלה באופן חד פעמי, עבור אירועים מיוחדים במיוחד, כדאי שתתייעץ קודם לכן עם הרופא שלה ותבין היטב את הסיכונים.